top of page

Kitchen Helper - pomocnik dla całej rodzinyKażdy rodzic wie, jak trudne jest godzenie codziennych obowiązków domowych z opieką nad dzieckiem. Nawet proste czynności typu gotowanie czy sprzątanie potrafią być sporym wyzwaniem, kiedy najmłodsi domownicy domagają się uwagi. Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zaangażowanie malucha w wykonywane czynności. Dzięki temu rodzic nie rezygnuje ze wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, a dodatkowo wykorzystuje go na aktywny rozwój swojej pociechy. W realizacji takiego podejścia przychodzi z pomocą Kitchen Helper występujący także często pod terminem Learnig Tower. Pierwsza nazwa nawiązuje do miejsca, w którym najczęściej wykorzystujemy mebel, druga wskazuje na jego edukacyjny charakter.

Czym jest Kitchen Helper i do czego jest wykorzystywany?

Pomocnik kuchenny to rodzaj podestu zaprojektowanego z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Korzystamy z niego wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wyżej zamontowanym blatem, niedostępnym ze względu na swą wysokość dla małych dzieci – czyli w kuchni, w łazience, przy stabilnym stole umiejscowionym w jadalni lub salonie. Dziecko korzystające z Kitchen Helpera jest w stanie obserwować czynności wykonywane przez rodziców, a także pod ich okiem aktywnie w nich uczestniczyć. Z kolei w łazience pomaga w samodzielnym myciu rąk, buzi i zębów. Nie jest to mebel pierwszej potrzeby jak chociażby łóżko czy biurko, jednak każdy, kto choć raz z niego skorzysta, nie wyobraża sobie codziennego życia bez niego. Dzieci bardzo lubią pomagać rodzicom, a dzięki pomocnikowi mają taką możliwość.


W jaki sposób Kitchen Helper wpływa na rozwój dziecka?

To, że dzieci uczą się poprzez obserwację i późniejsze naśladowanie czynności wykonywanych przez rodziców nie jest żadną tajemnicą. Wspólne przygotowywanie posiłków stanowi wspaniałą sposobność do rozwoju zdolności manualnych i intelektualnych naszych pociech. Nawet najprostsze czynności takie jak wybór składników, mycie owoców i warzyw, smarowanie pieczywa, lepienie ciasta, porządkowanie rzeczy na blacie to wszystko uczy samodzielności. Takie aktywne uczestnictwo sprawia, że dzieci widzą swoje małe sukcesy, czują się dowartościowane, co wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości, dobrej samooceny, pewności siebie. Zaangażowanie w przygotowanie posiłku czy koktajlu może sprawić, że dziecko chętniej pozna nowy smak czy spróbuje nowego dania.

Jakie cechy powinien mieć dobry Kitchen Helper?


Zastanawiasz się, który pomocnik kuchenny wybrać? Mebelek, przede wszystkim, musi mieć solidną konstrukcję, która wytrzyma codzienne użytkowanie, wielokrotne wchodzenie i schodzenie. Najlepiej zdecydować się na mebel drewniany lub ze sklejki, gdyż jest to materiał wytrzymalszy od plastiku i zapewnia odpowiedni ciężar dla całej konstrukcji. Kolejną istotną cechą jest możliwość regulacji wysokości podestu – takie rozwiązanie wydłuża możliwość korzystania z mebla przez dziecko. Zwróć także uwagę na design, równie pod względem funkcjonalnym – czy ma zaokrąglone krawędzie, odpowiednie zabezpieczenia, zabudowane boki, oraz czysto wizualnym – możliwość wyboru kolorystyki, kształt, personalizacja poprzez wygrawerowanie imienia dziecka. Ważne, żeby mebel podobał się Tobie i Twojemu dziecku, w końcu towarzyszył będzie Wam przez lata.

79 wyświetleń

Comments


bottom of page